Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri

AtlasJet Havayolu Hakkında

Atlasglobal, tam olarak 14 Mart 2001 yılında kurulmuş olan ve hala yolcularına hizmet vermeye devam eden önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. Yönetim kurulunun başında hala Murat Ersoy’un bulunduğu Atlasglobal başlangıçta Atlasjet ismi ile hizmet vermekteydi. Firma isim değişikliğini 2015 yılında yapmış ve hizmetlerine kaldığı yerden devam etmiştir. Atlasglobal, Murat Ersoy sayesinde gün geçtikçe yükselmiş ve dünya çapında tanınan firmalardan bir haline gelmiştir. Firmanın diğer hava yolu firmalarından ayrılan en önemli özelliği koltuklarının genişliği ve boşluklu oluşudur. Böylece yolculuk sırasında rahat edilecek ve sıkışık bir şekilde yolculuk edilmeyecektir. Atlasglobal hava yollarında bir ilk olan diğer uygulama ise uçan jet uygulamasıdır. Bu uygulamada uzun süreli uçuş yapan yolculara özel yemek hizmeti verilmektedir. Bu özel yemek hizmetinde dünya ve Türk mutfağından özel tarifler sunulacak ve yolcuların iyi vakit geçirmesi sağlanacaktır.

İniş ve sonrası süreç

Atlasglobal hiçbir hava yolu firmasının uygulamadığı bir uygulama getirmiş ve yolcuların iniş sonrası süreçleri için çok sayıda özel servis tahsil etmiştir. Bu servisler Atlasglobal adınadır ve yolcu iniş yaptıktan sonra istediği yere gitmesi için hizmet vermektedir. Bu servisler yalnızca dönüş için değil hav alanına gidiş içinde hizmet vermekte ve yolcuların konforunu en iyi şekilde sağlamaktadır. Servisler geniş ve klimalıdır. Böylece otobüs firmalarının servisleri gibi sıkışıklık oluşmamakta ve araca binen her yolcu rahat bir şekilde yolculuk etmektedir.

Bagaj hizmetleri

Atlasglobal yolcuları için ücretsiz bagaj hakkı tanımaktadır. Ekonomi uçuşları ile Business uçuşların bagaj kapasiteleri farklıdır. Ekonomi uçuşu ile uçan bir yolcunun en fazla 20 kiloluk bavul taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Business uçuş yolcularında bu miktar 30 kiloya kadar çıkmaktadır. Bu noktada ne kadar bavul hakkı olduğu ile ilgili en güvenilir kaynak Atlasglobal resmi web sitesi olacaktır. Oradan müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi, bagaj kapasitesinin öğrenilmesini sağlayacaktır. Bu bagaj kapasitelerinin yanı sıra el bagajı da alınabilmektedir. El bagajlarında da sınırlar değişmektedir. Ekonomi yolcuları 8 kilo, Business uçuş yolcuları ise 15 kilo el bagajı alma hakkına sahiptir.

Yolcular için özel hizmetler

Atlasglobal hava yolları firması özel yolcular için özel hizmetler sunmaktadır. Yolcu özel ihtiyaçlar duyuyorsa örneğin; diyabetliyse ya da diyet yapıyorsa ona özel yemek servisi yapılacaktır. Bunun dışında engelli ve hamile yolcular içinde özel imkanlar sağlanmaktadır. Atlasglobal içerisinde servis edilen yemekler bile oldukça çeşitlidir. Normal yemekler bulunduğu gibi düşük kalorili, yağsız ya da tuzsuz gibi yemek seçenekleri de bulunmaktadır.