Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri

Pegasus Havayolu Hakkında

Pegasus hava yolları, Türkiye’nin en öne çıkan hava yolları firmalarından bir tanesidir. Firma tam olarak 1990 yılında kurulmuştur. O yıldan günümüze kadar güvenle hizmet veren Pegasus hava yolları En ucuz bilet satışlarının yapıldığı hava yolu firmalarından bir tanesidir. Bu yönü ile sıklıkla tercih edilen Pegasus uçakları ülkenin her şehrine uçuş imkanı sağlamaktadır. Sloganı “uçmanın kolay yolu” olan Pegasus uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Bu hava yolu şirketinin en öne çıkan işleri 2005 yılından sonra olmuştur. Özellikle 2007 yılında en çok sayıda yolcu taşıyan uçak firmalarından biri haline gelmiştir. Günümüzde toplamda 98 bölgeye hizmet veren Pegasus hava yolları, güvenle yolcu taşımakta ve uçuş içindeki hizmetleri ile yolcuların beğenisini kazanmaktadır.

Bagaj hizmetleri

Bagaj hizmetleri bir hava yolu uçuşu için dikkat edilen en önemli noktalardan biridir. Yolcuların birçoğu uçağın bagaj kapasitesini merak etmekte ve bu konu hakkında araştırmalar yapmaktadırlar. Uçaklarda bagaj kapasitesi otobüs yolculukların olduğu gibi geniş değildir. Uçaklar yalnızca belli kapasitede bagajı taşıyabildiğinden yolcular için belirli sınırlar oluşturulmaktadır. Pegasus hava yolları bagaj kapasitesi de belirli sınırlarla belirlenmiştir. Bagaj hakkı iç ve dış hatlar için farklılık göstermektedir. Dış hatlar uçuşlarında daha fazla bagaj alımı mümkündür. Bagaj hakları ile ilgili en detaylı bilgi Pegasus hava yollarının resmi sitesinde yer almaktadır. Bagajlar el bagajı ve kargo bagajı olarak 2’ye ayrılmaktadır. El bagajı kişinin yanına aldığı bagajdır. Bu bagajda da belirli sınırlamalar bulunmaktadır. El bagajı 8 kiloyu geçmemelidir. El bagajının kaybolması firmadan kaynaklanmadığından sorumluluk müşteriye aittir. Kargo bagajlarında bir problem çıkması ise firmadan kaynaklanacaktır. Bu gibi durumlarda sorumluluk Pegasus hava yolların aittir.

Online check-in yapma

Online check-in kelimesi bagaj verme ve kontrol aşamalarına verilen addır. Bunun için ilk olarak Pegasus hava yollarının resmi sitesine girilmeli ve başvuruda bulunulmalıdır. Online check-in iç ve dış hatlarda 45 dakika öncesinde kapanacaktır. Online check-in işlemi sonrasında bagajlar teslim edilmeli ve 10 dakika önceden uçağa yerleşilmelidir. Uçağa zamanında yerleşilmemesi uçuş hakkının kaybedilmesine neden olacaktır.

Ek hizmetler nelerdir?

Pegasus hava yolları çeşitli ek hizmetlerde sunmaktadır. Bu ek hizmetleri için Pegasus Plus adlı uygulamanın kullanılması ve hizmet talebinde bulunulması gerekmektedir. Pegasus Plus kart olarak da çıkartılabilmekte böylece yolcular birçok indirimden ve avantajdan faydalanmaktadır. Sürekli uçuş yapan kişiler için ideal olan bu kart, fiyat indirimleri ve farklı fırsatlar kazanılmasına yardımcı olacaktır.