Uçak Bileti Ara, Ucuz Uçak Biletleri

THY Havayolu Hakkında

Hava yolları ve uçuş dendiğinde akla gelen ilk firma Thy olmaktadır. Thy, Türk Hava Yollarının kısaltması olarak kullanılmaktadır. Firma en eski hava yolu firmalarından bir tanesidir. Kuruluş tarihi birçok firmaya oranla çok daha eski ve köklüdür. Thy, tam anlamıyla 1933 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Firmanın açılında hizmet veren uçak sadece 5 adet koltuğa sahipti. Thy, bugünkü konumu ise ilk açıldığına oranla çok daha yüksektedir. Thy, 2013 yılında dünyanın en çok uçan havayolu ilan edilmiş ve sadece Türkiye’nin değil dünyanın her bölgesine uçuş imkanı yaratmıştır. Merkezi Atatürk Havalimanında yer alan thy, 2014 yılında en iyi hava yolu firmasını ödülünü almıştır. Thy, güvenilir ve konforlu uçuş imkanları ile hem en çok uçan hem de en çok tercih edilen hava yolu firmasıdır. Gelişimi hız kesmeyen ve hala yeni imkanlar yaratan hava yolu firması, müşteri memnuniyetini üst sırada tutmaktadır.

Uçak içi imkanlar

Thy, uçak içi imkanları ile yolculara rahat ve eğlenceli bir yolculuk imkanı yaratmaktadır. Uçak içerisinde yer alan ufak televizyonlarla hemen hemen her türlü aktivite yapılabilmektedir. Uçakta çocuklar için bile ayrı hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetlerle yolculuk süresinde eğlenceli dakikalar geçirmek mümkündür. Uçakta her türlü dizi, film ve haber izlemek mümkündür. Bunun yanı sıra oyun ve sesli kitap uygulamaları ile küçük çocuklarda düşünülmüş ve yolculuk süresi boyunca sıkılmamaları hedeflenmiştir. Uçak içinde yemek anlamında da birçok seçenek bulunmaktadır. Alerjisi olan kişilerin yemek servisi öncesi uyarıda bulunmaları gelecek olan yemeğin ayrıca hazırlanmasını sağlayacaktır.

Genel bagaj kuralları

Thy, diğer hava yolu firmalarında olduğu gibi belli bagaj kuralları koymuştur. Kurallara göre ekonomi yolcuları 20 kg Business yolcular ise 30 kg bagaj taşıma hakkına sahiptir. Thy, Miles&Smiles üyelerine ekstra bagaj hakkı vermektedir. Böylece daha fazla bagaj taşımak mümkündür. Bagaj içerisine konacak olan ürünler dikkatle seçilmelidir. Bagaj içerisinde kesici aletlerin bulunması kesinlikle yasaktır.

Business Class uçuş farkı

Thy, diğer birçok hava yolu firmasında olduğu gibi Business Class yolcu hizmetleri vermektedir. Bu biletler biraz daha pahalı olsalar da verilen imkanlar ve hizmetler çok daha gelişmiştir. Business Class yolcularının en büyük avantajı bagaj hakkında olmaktadır. Bu yolcular daha fazla bagaj taşıma hakkına sahiptir. Bunun dışında koltukların büyüklüğü ve yemek hizmetleri de daha gelişmiş ve özel olacaktır. Business Class yolcularının alacağı bir diğer özel hizmette özel yolcu salonları olacaktır. Özel yolcu salonları dış hat yolcuğu yapacak Business Class yolcuları için geçerlidir.